Find os

Borup Allé 45
2200 København N

Kontakt os

Telefon: +45 51 84 49 57
borupsalle@sportinghealthclub.dk

Find os

Borup Allé 45
2200 København N

Åbningstider

Anmeldelser

Lisa RaslanLisa Raslan
10:53 25 Feb 24
Centeret er rigtig fint og som en tidligere centerleder, synes jeg det køre rigtig godt. Der er mange mennesker og ventetid på maskiner mandag og tirsdag men i weekenden er der lidt mere plads og stilhed.Det eneste centeret mangler, er flere kabler. Det er min egen personlige mening. Det er ikke et problem i weekenderne.Men alt i alt et godt center hvor der er gode muligheder for privatliv mens man træner.
AYOUB STELATEAYOUB STELATE
07:48 09 Feb 24
Kontakt stone.dkKontakt stone.dk
10:57 13 Jan 24
Mia LemkeMia Lemke
07:08 05 Jan 24
Fedt center. Jeg vil gerne fremhæve musikken, som ikke er hovedløst højt og der er ingen reklamer. Tempoet er afrettet og ikke hysterisk. Det har betydning for min (egen) træning.Stemningen er afslappet og atmosfæren er god.Jeg vil helt sikkert anbefale andre at melde sig ind i SHC.
Lucas KastrupLucas Kastrup
10:52 13 Dec 23
Efi KontouEfi Kontou
12:43 08 Nov 23
🔝 👏🏼 Bedste fitnesscenter jeg har været i indtil videre(absolut værdi for pengene).
Jesper JakobsenJesper Jakobsen
23:09 29 Oct 23
Fantastisk træningscenter, fantastisk udstyr, men kunne klare sig med flere vægte, flere papirdispensere og dørene fungerer ofte ikke super godt
Felix EwertFelix Ewert
08:36 24 Oct 23
Fedeste center jeg har været i i kbh
oscar van de voortoscar van de voort
06:30 10 Oct 23
Hakim “Hakg” GHakim “Hakg” G
21:59 14 Sep 23
Rent og nydeligt, lækre maskiner og venlig betjening. Prisen er desværre i den dyre ende, men til gengæld får man noget for pengene.
Claus NielsenClaus Nielsen
14:57 06 Sep 23
Dejligt center. Rent og pænt. Gode maskiner og venlig betjening.
Donya Sheikh KhanDonya Sheikh Khan
08:29 01 Aug 23
Oscar AndersenOscar Andersen
08:26 28 Jun 23
Bedste styrketræningscenter jeg har været en del af. Stedet er flot, velholdt og stilet. Musikken er klart det bedste feature, der slår konkurrenter med længder. Gode maskiner og meget flotte olympiske barer. Eneste minus er de mange lifemaxx vægtskiver, der reelt ikke er ligeså gode som massive skiver. Ellers skønt center og imødekommende personale.
Jacob RasmussenJacob Rasmussen
08:44 07 Feb 23
Super lækkert og stort center med super sødt personale, som altid er klar på at hjælpe
Daniel VestergaardDaniel Vestergaard
05:07 30 Jul 18
Virkelig godt center for vægtløftere. Der er masser af vægtstationer og ordentligt udstyr. Centeret har en nærmest professionel stemning og prisen er billigere end de fleste andre kæder. Der er ingen hold, så mød op med en træningsplan. De tilbyder personlig træning, det har jeg dog ikke prøvet.
js_loader
Borups Alle Fitness Nørrebro

Fitness og boksetræning på Nørrebro

Velkommen til SHC Borups Allé, din fremtrædende destination for fitness på Nørrebro! Vores imponerende træningscenter strækker sig over 1.500 kvadratmeter og er et sandt paradis for enhver fitnessentusiast.

Vi forstår vigtigheden af mangfoldighed i træning, og derfor har vi udstyret vores center med alt, hvad du kunne ønske dig. Fra funktionelt udstyr, over et bredt udvalg af styrkemaskiner, til et stort cardio-område og masser af gulvplads til fri træning.

Beliggende på Nørrebro, lige ved Bispeengbuen, er SHC Borups Allé nem at nå, uanset om du kommer cyklende, kørende eller gående. Vi er kun en fem minutters gåtur fra nærmeste metrostation, og der er 2 timers gratis parkering blot 100 meter fra vores dør.

Men SHC Borups Allé er mere end blot et træningscenter. Vi er et community, hvor vi tilbyder et bredt spektrum af holdtræning, der inkluderer boksning, thaiboksning og HIIT, samt mange andre spændende aktiviteter. Vores holdtræning er designet til at udfordre dig, uanset dit niveau, og give dig en motiverende og energigivende træningsoplevelse.

Tag skridtet ind i et univers af fitness på Nørrebro, hvor træning møder kvalitet og fællesskab. SHC Borups Allé er stedet, hvor din fitnessrejse tager en spændende drejning. Vi ser frem til at byde dig velkommen og hjælpe dig med at nå dine mål i et inspirerende og dynamisk miljø.

Se center

Træn i København og Odense

Se vores otte lækre og funktionelle centre i København og Odense – Tag en gratis prøvetime