Find os

Borup Allé 45
2200 København N

Kontakt os

Telefon: +45 51 84 49 57
borupsalle@sportinghealthclub.dk

Find os

Borup Allé 45
2200 København N

Åbningstider

Anmeldelser

DanaiDanai
13:15 09 May 24
Frederik BrandiFrederik Brandi
07:22 06 May 24
Efi KontouEfi Kontou
12:43 08 Nov 23
🔝 👏🏼 Bedste fitnesscenter jeg har været i indtil videre(absolut værdi for pengene).
Felix EwertFelix Ewert
08:36 24 Oct 23
Fedeste center jeg har været i i kbh
Hakim “Hakg” GHakim “Hakg” G
21:59 14 Sep 23
Rent og nydeligt, lækre maskiner og venlig betjening. Prisen er desværre i den dyre ende, men til gengæld får man noget for pengene.
Claus NielsenClaus Nielsen
14:57 06 Sep 23
Dejligt center. Rent og pænt. Gode maskiner og venlig betjening.
Oscar AndersenOscar Andersen
08:26 28 Jun 23
Bedste styrketræningscenter jeg har været en del af. Stedet er flot, velholdt og stilet. Musikken er klart det bedste feature, der slår konkurrenter med længder. Gode maskiner og meget flotte olympiske barer. Eneste minus er de mange lifemaxx vægtskiver, der reelt ikke er ligeså gode som massive skiver. Ellers skønt center og imødekommende personale.
js_loader
Borups Alle Fitness Nørrebro

Fitness og boksetræning på Nørrebro

Velkommen til SHC Borups Allé, din fremtrædende destination for fitness på Nørrebro! Vores imponerende træningscenter strækker sig over 1.500 kvadratmeter og er et sandt paradis for enhver fitnessentusiast.

Vi forstår vigtigheden af mangfoldighed i træning, og derfor har vi udstyret vores center med alt, hvad du kunne ønske dig. Fra funktionelt udstyr, over et bredt udvalg af styrkemaskiner, til et stort cardio-område og masser af gulvplads til fri træning.

Beliggende på Nørrebro, lige ved Bispeengbuen, er SHC Borups Allé nem at nå, uanset om du kommer cyklende, kørende eller gående. Vi er kun en fem minutters gåtur fra nærmeste metrostation, og der er 2 timers gratis parkering blot 100 meter fra vores dør.

Men SHC Borups Allé er mere end blot et træningscenter. Vi er et community, hvor vi tilbyder et bredt spektrum af holdtræning, der inkluderer boksning, thaiboksning og HIIT, samt mange andre spændende aktiviteter. Vores holdtræning er designet til at udfordre dig, uanset dit niveau, og give dig en motiverende og energigivende træningsoplevelse.

Tag skridtet ind i et univers af fitness på Nørrebro, hvor træning møder kvalitet og fællesskab. SHC Borups Allé er stedet, hvor din fitnessrejse tager en spændende drejning. Vi ser frem til at byde dig velkommen og hjælpe dig med at nå dine mål i et inspirerende og dynamisk miljø.

Se center

Træn hos os

Se vores syv lækre og funktionelle centre i København – Tag en gratis prøvetime